Autor Tema: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice  (Pročitano 9779 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #29 poslato: Avgust 19, 2017, 03:42:20 pre podne »
Znači ako rade fta s2 kanali pa stanu onda je definitivno s2 problem, oslabila na hd opsegu i radi samo 1-2 minuta dok ne zagreje.
Ako rade fta hd s2 kanali duže vreme onda nije do kartice nego do podešavanja i na dvbdream mora slika biti ok i sa default codec i render a ne kako opisuješ da je loša slika. Loša slika jedino do grafičke karte može biti.
Za dvbviewer skeniraj transeditom i čekiraj s2 kućicu. Da bi nasao hd kanale. Pre toga normalno skini nove transpondere i ubaci u transponder folder mode 2 ili mode 0
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)
 

ronin71

  • Gost
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #28 poslato: Avgust 18, 2017, 11:41:52 posle podne »
Instalirao sam DVB Dream , rade svi kanali , ali slika je losa, probao sam sve kodeke samo je gore , na lav kodek je najbolje ali losa slika nekako kao da je dupla, medjutim preko hadua radi neko vreme i zablokira sve. Preko Dvbviewera i dalje nece da otvori dvb-s2 kanale. Ili ova kartica ima neku gresku ili moram da instaliram nov windows, pa sve ispocetka.
 

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #27 poslato: Avgust 18, 2017, 12:38:50 posle podne »
Na mojoj SS S2 arene i sve radi sa dobrim signalom. Problem su samo pink kanali koji ionako i na risiveru ne mogu vise od 55-60% a tu je 50-51 faktički na ivici. Ostalo je ok.

Pisao sam o razlici signala između SS HD2 i SS S2 a razlika se ogleda i u tome sto SS HD2 je BDA drajver a SS S2 je klasičan i nema BDA.

Znači nasteluj signal bolje ili uzmi tu test liniju sa generatora koju sam pustio na neki dan pa samo nju testiraj u hadu.

Evo kako signali kod mene rade preko SS S2 na paketima: max, polaris i digi.
66-80% što je više nego dobro i za prijem po kiši.

Nažalost, nije dopušteno videti ovaj deo teksta za Goste. Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)
 

ronin71

  • Gost
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #26 poslato: Avgust 18, 2017, 09:53:30 pre podne »
Isključio sam  server4pc , FTA kanali rade normalno , CS sam isto koristio pre i nije pravio probleme , probacu neki drugi player . I jos nesto pravi problem, na SS HD2 signal je bio dobar , a na ovoj kartici pola kanala ima slab signal , nista nije pomerano ili dirano oko antene . Primer na 16e , normalno sam gledao Nova , RTL , Sport Klub , Arene ,itd....sada nema sanse .Skenirao sam ponovo ali jedva nadje 30 % kanala.
 

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #25 poslato: Avgust 18, 2017, 01:01:16 pre podne »
Normalno je to. Na hd2 se drajver instalirao pod sound u device manager a tu u network.
Znači iz startup isključi server4pc kao što sam rekao i probaj FTA kanale.
Ako radi sve je ok onda znači da plugini nisu podešeni za cs. Ili cs zapinje pa sruši viewer.
A može biti do rendera i codeca, ne znam kako si podešavao. Ako si podešavao po tutorialu mora da radi.
A i rekao sam probaj i drugi player imaš tu na forumu i progdvb i dvbdream a i smartdvb.
Mislim da ti je najlakše podesiti dvbdream.
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)
 

ronin71

  • Gost
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #24 poslato: Avgust 18, 2017, 12:25:27 pre podne »
Izgleda da je problem FLYCCCAM a hadu pocne da radi ali posle par sekundi i on stane ali ne blokira. Nesto sam primetio sto nisam imao na SS HD2 a to je da sada prijavljuje da imam dva mrezna adaptera, prvi je normalan za internet , a drugi je za SS S2 unidentified network , moguce da sam prilikom instaliranja drivera to dozvolio ili je to normalno.
 

ronin71

  • Gost
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #23 poslato: Avgust 12, 2017, 08:36:49 posle podne »
Hvala, probacu  sve navedeno , pa javljam sta je bilo..
 

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #22 poslato: Avgust 11, 2017, 05:11:58 posle podne »
Najnoviji drajver skines sa ovog linka
Satelitski Forum » Satelitske kartice » Satelitske kartice » Drajveri » Drajveri za PC & USB - DVB kartice

Ako si sa cd išao odradi update drajvera preko device menager
Kada se instalira u startup iskljuciti Server4PC i deinstalirati free DVBViewer

Ako je DVBViewer deinstaliran kako je napisano sa wintools.net i zatim instalirano kao po tutorialu u delu satelitske kartice ostaje da se UAC odradi na win7,8,10 i usermode 2 na 0

Povezati motor, positioner, angular ili lnb u ovom slucaju na kartici preko mibi plugina.

Zatim testirati bez flicam aktivnog ili hadu... Da se proveri 1 sat bez cam , softcam itd na FTA kanalima.
Ako radi problem je oko cam plugina ili linija, ako ne radi problem je negde u podešavanjima negde je nešto preskočeno u 90% slučajeva.

Zadnja mogućnost je da kartica nije ok ali to bi moralo da se vidi u device manager da li je žuti trougao i slično.

U krajnjem slučaju instaliraj ProgDVB ili DVBDream pa ako na njima radi nisi podesio Viewer 100%
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)
 

ronin71

  • Gost
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #21 poslato: Avgust 11, 2017, 06:50:08 pre podne »
Pozdrav , imam Skystar S2 , pre neki dan sam je stavio u komp, instalirao drivere, instalirao Dvbviewer 4.5.0.0 i koristim Flycam za shering. Problem je sto posle 10 -15 min. slika se zamrzne i blokira mreznu karticu tako da nestane internet. Inace kad ne koristim Dvbviewer , net radi normalno. Pre toga sam imao Skystar HD2 ona je normalno radila, ali je riknula, i Dvbviewer 4.5.0.0 je super radio. Sat antena  ima tri lnb i koristim diseqc switch. Driveri za SS S2 sam intalirao sa orginalnog cd , pa sam probao i driveri koji mogu da se skinu i sa ovog foruma , sve je isto. U cemu je problem ako neko moze da pomogne , unapred zahvalan....
 

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #20 poslato: Maj 23, 2017, 05:55:30 posle podne »
Pretraga i čitanje sve je napisano. Tu je opis za štap motor za diseqc motor ide Angular a isto tako samo se biraju lnb ide i za sklopke s tim da prvo moraš normalno podesiti sklopke 4+4 ili 8. Sa sklopkama nisam radio samo A-OptA, A-OptB, B-OptA i B-OptB ... 4 LNB

SS2DiSEqC

tema:

Satelitske kartice / Uputstvo za DiSEqC plugin + SS2-S2 i podešavanje istog
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)
 

Veritech

  • Gost
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #19 poslato: Maj 23, 2017, 03:48:37 posle podne »
Ok. Hvala ti. Nemam u planu koristiti motor ali zelim da stavim jos koji lnb sa diseqc 8 sklopkom. Mozes li mi samo rec jos koji tacno plugin trebam za Dvbviewer pa da mogu spojit vise lnb-ova? I kak ose podesi? Hvala Instalirao sam prog finder. Super je. Forum ti je odlican. Dosta korisnih stvari imas. Svaka cast.
 

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #18 poslato: Maj 23, 2017, 03:27:03 posle podne »
Kako se postaje vip imaš forum na glavnoj strani. Vip korisnici su u stvari korisnici mojih servera. U toj temi kao što rekoh postoji i cenovnik usluga.

Sa pluginom radi ta skystar S2 tako da može se povezati više lnb kao i diseqc motor i diseqc i štapni.
Primer meni radi preko diseqc pozicionera na štapni motor samo sa daljinskim od ss s2 24 satelitske pozicije od 42e-30w
A to amos ili tor zavisi šta gledaš ali opet na toru imaš više u cs ako normalno inaš sve pakete srbija, rumunija, česi, slovaci, skandinavci itd.

Sve odgovore imaš u temama samo čitaj, koristi pretragu na glavnoj strani i naćićeš ono što te zanima.
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)
 

Veritech

  • Gost
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #17 poslato: Maj 23, 2017, 03:18:04 posle podne »
Ok. Hvala ti na odgovoru. A kako postati VIP? Jel se i to placa? Koji je bolji satelit thor ili amos tj na kojem su bolji kanali sto rade na cs? Jos nesto me zanima. Vidio sam na yt da i ti imas ss s2 kao i ja. Moze li se na nju spojit vise od 4 lnb-ova npr 8 i jedna diseqc 8 sklopka. Znam da ona nema dodatno napajanje i diseqc 1.2 kao HD 2.
 

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #16 poslato: Maj 23, 2017, 02:54:02 posle podne »
Pisan je odgovor u drugoj temi
UAC - user admin control preko tweak uac odraditi i posle sve može da se promeni u usermode.ini i da se upiše gde hoćeš na hd.
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)
 

Van mreže commando

  • Satelitski Forum
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 10895
  • Activity:
    100%
  • Pohvaljen: 73562 puta
  • Zemlja: cs
  • Pol: Muškarac
  • "Kuda god ideš, idi srcem"
    • satelitski forum
Odg: Pitanja i odgovori vezano za satelitske kartice
« Odgovor #15 poslato: Maj 23, 2017, 02:45:29 posle podne »
U tom delu gde si pisao pod alati imas prog finder za signal.
Liste kanala imam za sva 4 pvr programa u liste kanala satelitske kartice viewer, dvbdream, progdvb i smartdvb ali samo za klijente znači korisnike naših usluga. Takođe i druge stvari koje sam radio imaju u vip zoni naravno samo za vip korisnike vidljivo samo njima.

Što se tiče hadu, acamd odgovor je hadu. To što koči ne valja server sa koga dolazi. Imaš tu podešavanja za hadu ako šta moze da pomogne.

Imam 3 servera i korisnici koji su kod mene znaju kako to radi.
Davao sam povremeno i test a imaš i cenovnik pa razmisli ako hoćeš da ne koči i zapinje to je jedno od rešenja.
Ima i opcija test cs koja se naplaćuje 3€ na 7 dana pa možeš probati pre kupovine na duže staze uz to na 6 meseci zakupa imaš pristup svim fajlovima u vip zonama.
Octagon SF8008 v2 (S2X + T2/C) 4K UHD
SuperJack HARL 12" Motor/60E-30W
TV LG UM7100PLB 49" 4K Full HDR 10+
Hako Pro, Amlogic S905Y4, 4GB RAM, 64GB ROM
G20s Pro BT + 2.4GHz Wireless, Air Mouse and Voice
TiviMate Premium (lifetime)